Bestuur

foto 1

Demokratik Sosyal Dernekler Fedesayonu geçtiğimiz günlerde Amsterdam’da Hollanda Türk Demokratlar Birliğinin binasinda Genel Kurul Toplantısı yaparak Yönetim güven tazelemistir.

Eski Genel Başkanımız Zeki Baran özel nedenlerden dolayı genel başkanlıktan geçtiğimiz Temmuzda görevi Nevzat Cingöz’e bırakmıştı.

Genel kurul sırasında eski genel başkanımız çok geniş bir şekilde Faaliyet raporu ve Mali raporu açıklayarak genel kurulumuzu bilgilendirmiştir. Hem faaliyet raporu hem de mali rapor genel kurul tarafından oy birliği ile onaylanmıştır.

Faaliyet raporunda Hollanda Türk tpolumunun sorunlarının çözümüne yapiıan katkılar sıralanmıştır. Askerlikten, pasport harçlarına, Aile içi siddetten çocuk esirgeme kurumlarının işleyişine kadar bir dizi projenin hayata geçmesine katkıda bulunulduğu verilerler ile ortaya konmuştur.

Zeki Baran konuşmasında DSDF de 3 yıllık genel başkanlık hizmetini gururla yerine getirmeye çalıştığını ve tüm çalışma arkadaşlarına ve derneklerin yönetimlerine teşekkür etmiştir.

Yeni başkanımızda bir teşekkür konuşması yaparak Zeki Baran’dan aldığı bayraği bir adım ileriye götürmek için elinden geleni yapacağını vurgulamıştır. İlerki dönemde eşit hak mücadelemizi genel kurumlara (ev burolarına çocuk esirgeme kurumlarına, siyasi partilere ve ticaret odalarına) genç kuşaktan yönetici yetiştirmek olacağını vurgulamıştır.

Yeni yönetim
Nevzat Cingöz  – Genel Baskan
Fatma Öztürk – Genel sekreter
Veli Togel – Genel Muhasip
Duygu Oztek  – Yönetici
Alı Tansel
Aykut Besorak
Okan Ozturk